Botrányos jelenetek helyszíne volt este Debrecen főtere, amikor a Jobbik és a Magyar Gárda tagjai október 23-i megemlékezése után a rendőrök igazoltatták a Gárda egyenruhás tagjait.
 
A téren lévők szidalmazták az ünneprontó ávósokat, és kifogásolták, hogy mellényüktől nem látszik az azonosítószámuk.
Komolyabb dulakodás akkor alakult ki, amikor a pribékek kiemeltek egy embert a gárdisták közül.
Két rendőrre rácsimpaszkodott egy idős asszony, és - igen helyesen - szidalmazta őket. Az asszony később rosszul lett, mentőt hívtak hozzá, de rövid kezelés után elengedték.
 
(MTI nyomán)

Részlet a Kuruc.info debreceni olvasójának beszámolójából:
 
A rendezvény zárásaként a jelenlévők elénekelték a Szózatot és a Székely himnuszt. Illetve csak reméltük, hogy ezek lesznek a gyűlés záróakkordjai, ugyanis ekkor bevonult a térre a rendőrség, körbezárták a gárdistákat, és megkezdődött az igazoltatás.
 
Fontos hangsúlyozni, hogy a rendezvény egészen addig megőrizte békés jellegét, amíg a rendőrség meg nem jelent a Kossuth-szobor előtti területen. Sem a gárdisták, sem a civil közönség nem követett el semmiféle törvénybe ütköző cselekedetet, bár lehet, hogy a hatalom ma már azt is annak minősíti, ha valaki Gyurcsány, Bajnai vagy Lendvai Ildikó nevének hallatán hangos füttyel fejezi ki nemtetszését. Azt is le kell szögezni, hogy a gárdisták sem alakzatban való vonulást, sem bármilyen más, parancsszóra végzett tevékenységet nem valósítottak meg.
Azaz mégis: tudniillik, amikor szemtanúk állítása szerint néhány rendőr lökdösődéssel provokálta a gárdistákat, a színpadról elhangzott a "vezényszó": Üljetek le, és tegyétek tarkóra a kezeteket!
A gárdisták eleget tettek a felszólításnak, sőt, civilek is követték a példájukat, ezzel is jelezve, hogy akiknek itt nem békések a szándékai, azok nem a gárdisták, a szimpatizánsok vagy a civil hallgatóság soraiban keresendők.
A rendőrök ezután - nem tudni, mi okból - megpróbálták kirángatni az egyik gárdistát a társai közül, de ezt a bajtársai néhány civil résztvevő segítségével megakadályozták.
Közben a színpadról mind Ágoston Tibor, mind Kulcsár Gergely, később pedig egy jogvédő is folyamatosan tájékoztatta a rendőrség munkatársait, hogy mely jogszabályokba ütközik, amit éppen cselekszenek, és azt milyen tételekkel rendeli büntetni a törvény.
A rendezvény közönsége hol a jól ismert "Sün! Sün!" kiáltással, hol egyéb, kevéssé hízelgő rigmusokkal fejezte ki nemtetszését a rendőri beavatkozással szemben, végül pedig fülsiketítő füttykoncerttel festették alá a rendőrség terepről való levonulását.
Az események záróakkordjaként sziréna is megszólalt, de az már egy mentőautó érkezését jelezte. Mint kiderült, az az idős hölgy lett rosszul, aki a testi épségét sem kímélte, amikor segített megakadályozni egy gárdista elhurcolását. Információink szerint a bátor civil szimpatizáns helyszíni ellátásban részesült.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forrás: Kuruc.info

Szerkesztői megjegyzés: Vajon hogyan lehet az, hogy erre van apparátusa az úgynevezett rendőrségnek, de arra, hogy a bűnelkövetőket elkapja arra nincs? Nemsokára talán nem így lesz. Bár ehhez nekünk is tenni kell.

Szerző: aszehirek  2009.10.22. 21:23 Szólj hozzá!

Címkék: debrecen rendőrterror ávh gárda aranyszarvas aranyszarvas egyesület aranyszarvas honismereti és hagyományőrző egyesület

A bejegyzés trackback címe:

https://aranyszarvashir.blog.hu/api/trackback/id/tr131468581

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása